Michal Kumšta - krby - kamna
Facebook

Kombinované topení

                                                   

Kombinované topení- tedy kombinace teplovzdušného topení pro rychlé zatopení v začátku a sálavého - akumulačního topení v pozdější době, kdy už je v domě teplo a je třeba teplo akumulovat (uschovat) a užívat zdravého (sálavého) prostředí  - je dnes asi nejlepším řešením pro velkou část rodinných domů, chat a chalup, kde se neuvažuje se stálým (denním a celozimním) topením! Pro stavbu takových kamen a  krbů se částečně nahrazují běžně používané materiály  akumulačními tvarovkami (zde), kachlemi (zde), cihlami nebo různými kombinacemi těchto materiálů.
Stejně jako u akumulačních krbů a kamen jsou používány akumulační prstence, akumulační a teplovzdušné výměníky, akumulační desky atd. pro lepší využití energie spalovaného dřeva. Taktéž  krbové vložky (ohniště) pro stavbu kombinovaných krbů jsou používány jen takové, které jsou k tomu určené a vyzkoušené např. Hoxter, Brunner, SparthermAustroflamm,  Romotop, Schmid, Ruegg, LEDA apod.
Takto postavené krby a kamna jsou vlastně sálavé akumulační stavby s možností otevření mřížek či výdechů pro rychlé zatopení, kdy se rozběhne teplovzdušné vytápění a je potlačena akumulace a sálání, ale  jakmile dojde k prvotnímu vyhřátí místnosti a mřížky se uzavřou, změní se systém z teplovzdušného na SÁLAVÝ se všemi jeho přednostmi !!!     
 

 

 


Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Spolupracujeme: HEIN Kachle -