Michal Kumšta - krby - kamna
Facebook

Kombinované topení

                                                   

Kombinované topení- tedy kombinace teplovzdušného topení pro rychlé zatopení v začátku a sálavého - akumulačního topení v pozdější době, kdy už je v domě teplo a je třeba teplo akumulovat (uschovat) a užívat zdravého (sálavého) prostředí  - je dnes asi nejlepším řešením pro velkou část rodinných domů, chat a chalup, kde se neuvažuje se stálým (denním a celozimním) topením! Pro stavbu takových kamen a  krbů se částečně nahrazují běžně používané materiály  akumulačními tvarovkami (zde), kachlemi (zde), cihlami nebo různými kombinacemi těchto materiálů.
Stejně jako u akumulačních krbů a kamen jsou používány akumulační prstence, akumulační a teplovzdušné výměníky, akumulační desky atd. pro lepší využití energie spalovaného dřeva. Taktéž  krbové vložky (ohniště) pro stavbu kombinovaných krbů jsou používány jen takové, které jsou k tomu určené a vyzkoušené např. Hoxter, Brunner, SparthermAustroflamm,  Romotop, Schmid, Ruegg, LEDA apod.
Takto postavené krby a kamna jsou vlastně sálavé akumulační stavby s možností otevření mřížek či výdechů pro rychlé zatopení, kdy se rozběhne teplovzdušné vytápění a je potlačena akumulace a sálání, ale  jakmile dojde k prvotnímu vyhřátí místnosti a mřížky se uzavřou, změní se systém z teplovzdušného na SÁLAVÝ se všemi jeho přednostmi !!!     
 

 

 

Krbová kamna Hede 4D Air

Cena: 43 820 Kč s DPH

Krbová kamna ALLEGRA SMALL s dřevníkem

Cena: 60 000 Kč s DPH

Krbová kamna Hede 1D

Cena: 35 510 Kč s DPH

Krbová kamna ANTIGUA K - s varnou plotnou

Cena: 81 400 Kč s DPH

Krbová kamna ALLEGRA

Cena: 61 100 Kč s DPH

Krbová kamna DRU 55 CB

Cena: 55 225 Kč s DPH

Krbová kamna SCAN-LINE 560S s akumulací

Cena: 79 180 Kč s DPH

Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Spolupracujeme: HEIN Kachle -