Michal Kumšta - krby - kamna
Facebook

 

Superisol – křemičitanovápenaté izolační desky pro izolaci až do 1000°C.

Superisol je materiál pro snadnou stavbu krbů a zároveň díky vynikajícím izolačním vlastnostem i pro izolaci krbu. Obezdívka i izolace krbu jedním úkonem. Ideální použití pro profesionální stavby krbů i pro stavby svépomocí.

 

Žáruvzdorné desky Superisol se používají na výstavbu krbů, kachlových kamen, zděných kamen, izolaci komínových těles atd. Jsou vhodné na izolaci krbů od svislých stavebních konstrukcí (obvodových stěn, příček, apod.) i na vytvoření horní části krbu. Desky mají maximální provozní teplotu 1000°C a nepoužívají se v místech s přímým kontaktem plamenem ani v místech více mechanicky namáhaných.

Superisol je lisován vysokým tlakem za vysokých teplot. Je velmi stabilní pro použití v teplovzdušných systémech krbů , neboť se z něho neuvolňují žádné pevné ani plynné částice.

 

 

 

Rozměry desek Superisol

1000 x 610 x 25, 30, 40, 50 mm

Maximální provozní teplota

1000°C

Pevnost v tlaku

2,6 Mpa

Pevnost v ohybu (lámavost)

1,2 Mpa

Měrná hmotnost

260 kg/ m3

Rozměrová tolerance

+-1,5 mm tloušťka, +- 2,5 mm délka,šířka

Ztráta žíháním 1100°C

Max. 12%

Trvalé délkové změny v žáru 1000°C/12 hod

Max.   -2%

Únosnost v žáru

Min.    950°C

Teplotní vodivost při prům.teplotě (W/(m.K)

200°C=0,08,400°C=0,1, 600°C=0,14, 800°C=0,21

 

S- MAL - žáruodolná malta určená pro lepení desek Superisol. Dodává se jako tmel připravený přímo k použití v kyblících po 6 kg. Jedno balení vystačí asi na 8 ks desek. Je dobře roztíratelná a dobře se s ní pracuje. Teplotní odolnost do 1250°C  

FL-06

Speciální dvousložková spojovací malta a lepidlo FL-06 na tepelně-izolační desky Superisol

je směs, která tvrdne na vzduchu a v teplém prostředí kolem 20°C a dobře drží již za několik minut. Po 24 hodinách má dostatečnou pevnost a tepelně izolační vlastnosti adekvátní lepenému materiálu. Úplné vytvrdnutí na vzduchu se dosáhne během 7 dnů.

 

Příprava malty: Silikátové krystaly (v samostatném obalu) promíchat nasucho s práškem.

Přidat vodu (2,7 l /10 kg) a důkladně promíchat. Vznikne hustá těstovitá hmota, která se po 10-15 minutách ustálí a dá se dále dobře zpracovávat. Jelikož v maltě jsou komponenty obsahující vodu, je zpracování suchých ploten Superisol rychlé a snadné.

Desky lepené na tupo k sobě do větších ploch doporučujeme slepit 2 dny oředem. Při plošném nalepování desek je možné bodové nanášení malty v odstupu 30 cm Mezery mezi deskami by měly být 1,5 mm, maximálně však 5 mm ! Špachtlí nebo zednickou lžící vrstvu malty na desce rovnoměrně rozetřít a desky pevně přitlačit k sobě.

Rozmíchaná malta je použitelná i druhý den, přičemž se její vlastnosti po krátkém rozmíchání

dokonce zlepší !Vytvrzená malta FL-06 je pro zdraví lidé a životní prostředí absolutně neškodná a nevypařují se z ní žádné škodlivé látky.

Balení: 10 kg (cca na 2 m² slepované plochy)

 

 


Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Spolupracujeme: HEIN Kachle -